Taivan veebr-märts 2008

GRTC eesti haru alamfoorum. Postitamisõigus vaikimisi puudub.
Foorumisse postitamise õiguse saamiseks palun kirjuta moderaatorile.

Moderators:Marko Kohv, Roland Tepp

Roland Tepp
Rank: Chang San feng
Rank: Chang San feng
Posts:107
Joined:Wed Jan 28, 2004 5:34 pm
Location:Tallinn, Estonia
Contact:

Post by Roland Tepp » Wed Apr 02, 2008 1:20 am

kinaver wrote:Eelnevalt kirjutatud tekst jaguneb kaheks:
- "stance and structure" /kehahoid ja struktuur/
ning.
- Mind-work , Meele roll

x x x

. . .

X x x
Elada seal ilma keeleta oleks väga raske. Aga söbraks saanud inimeste tugi on suur. Kogedes seda, hakkad filmides nähtud kung-fu klannidest ka rohkem aru saama.
Tundub, et läks see postitus sul kogemata kahekordselt teele...
Roland

kinaver
Posts:10
Joined:Wed Mar 26, 2008 5:35 pm
Location:Estoania, Tallinn

Post by kinaver » Thu Apr 03, 2008 2:33 pm

Roland ütles:
"Struktuur või siis "asetus", nagu sna seda nimetad, on pigem üheks eelduseks tundlikkusele - nii nagu margapuu peab olema jäigast kindla struktuuriga materjalist, et kaal töötaks, nii peab ka kehastruktuur olema paigas, et oleks selle tundlikkusega midagi peale hakata...

See toob mind aga sinu poolt välja käidud "makaronkäte" mõiste juurde... "

Ok, "asetus" ei ole tõesti piisav väljend.
Pakun: "sidus ülesehitus".
Margapuu on metallist, liiga jäik: oleksin nõus määratlusega "fiiberkiududest margapuu". /Sest see vastab ka kõige paremini põimingis lihaskiududest vöö-ja-selja anatoomilisele ehitusele./
Vastavalt vajadusele pingutuvad, hakkavad seal tööle ühed või teised seotusstruktuurid, jalgadest puusa-vöö-selja-õlavarre-käeni välja.
Selg-vöö on tavaliselt sellise ühtse seotuse leidmisel tavaliselt harjutajail kõige tühjem koht või ala. /Osalt tuleb see ka ekslikust mõistmisest või väljendumisest, et Dantien on vaid "kõht"./Viimasel neikungi lühiseletusel osutas ju ka Scott, et keerukama nn. mikreoorbiidi hingamisel tuleb hingata hara punktist s i s s e kõhu k e s k e l e , kus siis toimub antenn-liikumine jne.//

Olen ära kogenud, et makaronkäed
paratamatult tekivad kui nad pole ära seotud õlavarrevöö ja seljavööga.
Kusjuures anatoomiliselt ülimalt eelduslik, on sirgelt kukkuv-asetuv selg.
/Kusjuures - taas anatoomiliselt - see pingutumatu sirge selg e i s a a tekkida ilma, et sakraaljätket (koos kannikatega) kergelt "sisse" e. kubeme-häbeme suunas ei pööra. Panegem tähele: niipea, kui see väike liigutus teha venib väljapoole ka lülisamba kuklaosa s.o. sirgeneb!../

Ja selle "ratta" panevad tööle nimelt dantieni-vöö lihaste "keerutusest" e. kiirest ümberasetusest, mis tõuke-löögi puhul kõrgema taseme sisetehnikates seljaosas paisuvad vibuna väljapoole - vastupidiselt käe löögi-tõuke-jõuväljastamise suunale.
((Väga hästi on see nimelt näha mõnedes chen-tehnikates k.a. ka cheni ban-pulga pööratud hingamisega harjutustes. Võid küsida ka Riho käest.)) Nimelt sellele osutas ka Scott viimasel seminaril, kui ta ütles "expand" ja lasi mul käed tunnetamiseks panna enda seljale vööl.

/Aga olen näinud-kogenud, et selle otsimine mõistmine on suur töö, isegi hiinlastele Hiinas. Kuna tegu on ühtlasi anatoomilise kehasisese tunnetuse ümberehitusega ka me liigutuste mälus-teadvuses, lisaks suur /seda võib täiesti mõõta lausa dzaulides/ töö dantieni "katla" osas - esialgu lööb osades pööretes kuumuse rakelt üles -, siis nii Taivanil kui Pekingis Fengi akadeemias paljud sellele ei viitsinud keskendudagi.
Kui keegi ei usu, siis näha-kogeda-õppida on seda võimalik kindlasti ka juunis Alberti korraldataval Howard Wangi seminaril Moskvas/

x x x

Üks lühike teema veel, mid peaksin vajalikuks väljendada: Serge Dreyer seisukohad ja sõnumid Taivanilt. Ta ütles otse:"Look around and learn from different school. Keep your school but look also bagu and xing-yi - you understand more."
Ka ütles ta:"Schools are developing, styles also".

Lisaks info: kui tal õnnestub, on oodata suurt michuani praktilist festivali millalgi sügisel Prantsusmaal.

x x x
Kõike eelöeldut ei kirjutanud ma ninakusest, vaid 2- praktilisel põhjusel: esiteks pani Scott mulle talvel südamele et "share your experience when you come back" ja lisaks palus muljeid edastada ka Roland.
Tegin seda nii hästi kui oskasin, arvestades, et sõnad on sageli vaid sõnad, aga ka selles osas tasub vahepeal taodelda "ülimat piiri", vähemalt - üritada.
Kõiki michuane tervitades,

rein

Roland Tepp
Rank: Chang San feng
Rank: Chang San feng
Posts:107
Joined:Wed Jan 28, 2004 5:34 pm
Location:Tallinn, Estonia
Contact:

Post by Roland Tepp » Fri Apr 04, 2008 1:42 am

Ok, "asetus" ei ole tõesti piisav väljend.
Pakun: "sidus ülesehitus".
Margapuu on metallist, liiga jäik: oleksin nõus määratlusega "fiiberkiududest margapuu". /Sest see vastab ka kõige paremini põimingis lihaskiududest vöö-ja-selja anatoomilisele ehitusele./
Vastavalt vajadusele pingutuvad, hakkavad seal tööle ühed või teised seotusstruktuurid, jalgadest puusa-vöö-selja-õlavarre-käeni välja.[/quote]
Margapuu materjal ei oma antud ütlemise kontekstis mingit tähendust. Vid niipalju, et tal on kindel fikseeritud struktuur ning vähimgi täiendav raskus kallutab margapuu tasakaalust välja ning paneb liikuma.

Kusjuures selle sinu Taiwanist kaasa toodud harjutuste puhul on just see aspekt margapuust väga hästi välja toodud ... liikumine peab olema "passiivne" selles mõttes, et see välistab igasuguse omapoolse initsiatiivi, kuid säilitab struktuuri...

Sa kipud minu arvates kõiki asju liiga keeruliseks mõtlema. Kõik need detailid on head, kuid kui sa pead hakkama kõike seda korraga meeles pidama, siis kulub sul suurem osa auru nede detailide meelespidamisele ja liikumine muutub "mehaaniliseks", mida aga just nende harjutustega vältida tahetakse...
kinaver wrote:Selg-vöö on tavaliselt sellise ühtse seotuse leidmisel tavaliselt harjutajail kõige tühjem koht või ala. /Osalt tuleb see ka ekslikust mõistmisest või väljendumisest, et Dantien on vaid "kõht"./Viimasel neikungi lühiseletusel osutas ju ka Scott, et keerukama nn. mikreoorbiidi hingamisel tuleb hingata hara punktist s i s s e kõhu k e s k e l e , kus siis toimub antenn-liikumine jne.//
Eks see Dantien = punkt ole üks evinud eksiarvamusi tõesti, kuigi vanemad õpilased ehk isegi teavad, et dantien on midagi enamat, siiski sellest palju ei räägita...
kinaver wrote:Olen ära kogenud, et makaronkäed
paratamatult tekivad kui nad pole ära seotud õlavarrevöö ja seljavööga.
Kusjuures anatoomiliselt ülimalt eelduslik, on sirgelt kukkuv-asetuv selg.
Täiesti nõus.
kinaver wrote:/Kusjuures - taas anatoomiliselt - see pingutumatu sirge selg e i s a a tekkida ilma, et sakraaljätket (koos kannikatega) kergelt "sisse" e. kubeme-häbeme suunas ei pööra. Panegem tähele: niipea, kui see väike liigutus teha venib väljapoole ka lülisamba kuklaosa s.o. sirgeneb!../
Nii ongi.
kinaver wrote:Ja selle "ratta" panevad tööle nimelt dantieni-vöö lihaste "keerutusest" e. kiirest ümberasetusest, mis tõuke-löögi puhul kõrgema taseme sisetehnikates seljaosas paisuvad vibuna väljapoole - vastupidiselt käe löögi-tõuke-jõuväljastamise suunale.
"Ratas" on hea kujund. Ratas liigub, siis ei ole selle liikumises katkestusi väi jätkeid. Lisaks sellel - töötab ratas selle tõttu nii hästi, et kogu tema struktuur on omavahel läbi tsentri hästi ühendatud ning selles puuduvad logisevad ühendused...

Niipea kui rattal hakkab midagi logisema, hakkab logisema ka kogu ratta struktuur...

[quote="kinaver"Kõike eelöeldut ei kirjutanud ma ninakusest, vaid 2- praktilisel põhjusel: esiteks pani Scott mulle talvel südamele et "share your experience when you come back" ja lisaks palus muljeid edastada ka Roland.
Tegin seda nii hästi kui oskasin, arvestades, et sõnad on sageli vaid sõnad, aga ka selles osas tasub vahepeal taodelda "ülimat piiri", vähemalt - üritada.[/quote]
Nii ta on, ja see arutelu on igati teretulnud.

Ma sooviks, et selliseid arutelusi oleks siin foorumis rohkem.
Roland

Post Reply